Пътеписи от Холандия
В Мадуродам – интерактивния парк в Хага с миниатюрни сгради, открих в магазинчето за сувенири комплекти с пощенски марки с творби на холандски художници. Имаше сборни с 50 марки, сред които бяха известните картини на Вермеер. Другите две колекции бяха с по 25 марки на Ван Гог и на Рембранд. Купих си и трите комплекта.
Като дете събирах марки – страст, която владееше всяко хлапе в онези години на нашето детство. Веднага щом видях марките в Холандия, си спомних за това мое някогашно хоби и реших да го подновя. Сега си търся и класьор. В книжарниците в София, в които влязох веднага след завръщането ни в Холандия, изобщо не се предлагаха такива класьори.
Жалко, че се е позагубила тази страст у нас. Беше интересно хоби за децата едно време – хем обучително, хем колекционерско, хем развивахме ‘бизнес умения’ като си разменяхме с другарчета марки.
Фоторазказ в пощенски марки