Имало е проблем с матурата по английски, съобщават редица родители в дискусиите в общността на Данибон.
Имало е объркване в задачите за слушане и материалите за отбелязване – в матурата по английски
При нас също е имало хаос в задачите за слушане по английски, така каза дъщеря ми. Но не са им разрешили да започнат отначало след объркването от страна на министерството, казали им да запечатват и да продължават нататък. Било е пълен хаос, никой от квесторите и представителите на МОН не знаел какво да прави. Почти час суетене и почесване. Въпреки това самата тя не е имала проблеми с нито една задача.
Трети родител:
Има за английски като втори чужд. .МОН объркали записите,усетили се чак след 20 минути, преди това объркани и отчаяни квестори…един час пълен хаос , накрая занулили времето и почнали отначало.
Четвърти родител:
Това каза и дъщеря ми
12-класник:
Като дванадесетокласник от първо лице споделям, че на матурата по английски B1.1, по време третия текст за слушане, вместо правилния откъс прозвуча този на петия текст (тоест текстовете от аудиозаписа не бяха в същата последователност като тези в теста). Казахме на квесторите, спряха записа.
След половин час лутане излезе решението на МОН да започнем отначало цялата матура и текстовете за слушане ни бяха прочетени отново, но този път на живо, вероятно от представител на местното РУО.
Но въпреки гафа с аудиото матурата като цяло беше лесна.
Още един 12-класник:
Изключително съм разочарован като зрелостник по английски език. Квесторите, които бяха поставени бяха изключително непрофесионални и за малко щяха да нарушат регламента, ако не се бях намесил – щяха да пуснат първия текст за слушане без да сме си прочели въпросите 🤣🤣. А и освен това няма да коментирам, че при първите два текста за слушане имаше адски технически шум, който попречи да бъде чут ПРАВИЛНО текстът и съответно това ще окаже негативен резултат. Освен това часовникът ми, който е съвсем обикновен аналогов беше отнет, за да не “преписвам”, което ми попречи супер много да разпределя времето си правилно. Не разбирам защо на толкова сериозен изпит не се поставят подготвени и компетентни хора, които НАИСТИНА могат да бъдат адекватни квестори на ДЗИ по английски език…
Квестор:
Аз бях квестор на матурата по английски във Варна. Да бяха объркани записите, но при нас липсваше Task 4., a на Task 3 следваше Task 5. Task 3 се оказа накрая. За това колеги по английски лично четоха Task 4 в някои стаи, а в другите на записа на флашката го е имало 4, но след стопирането, докато се разбере че са разместени са минали и са слушали наново Task 1 и Task 2, a в нашата продължиха от Task 5 и изнесения на края Task 3. Според мен това не е редно, едни са го слушали по 3 пъти, други по 2, да не говорим за стреса и нагнетеното напрежение, колкото и лесен да е бил все пак си е изпит….Трябва МОН да излезе със становище по проблема…
















































