Кои са най-важните фактори, които са от значение при младите хора по пътя им към забогатяване или по-голяма нетна стойност? Кои фактори подсказват, че млад човек бързо ще увеличи нетната си стойност?
При милениалите – тези, които сега са на около 27-42 години, се оказва, че това са 5 фактора, които оказват влияние на това дали имат шанс за бързо нарастване на нетната им стойност или дори да забогатеят.
Нетната стойност е общата стойност на активите на един човек минус неговите пасиви. Тя предоставя моментна снимка на цялостното му финансово състояние, пише сайтът за финансови консултации New Trader U.
5 фактора за бързото увеличение на нетната стойност на младите хора
1. Наследство и семейно богатство
2. Висше образование без значителни дългове
3. Ранно навлизане във високоплатени индустрии
4. Успешно предприемачество
5. Географски предимства – важно е дали младият човек живее в район с процъфтяващ пазар на труда
С тези 5 фактора може да се направи и бърза прогноза дали един млад човек може не само бързо да си “стъпи на краката”, но и дали бързо ще увеличи нетната си стойност и дори дали ще забогатее.
Най-лесно е да се предвиди при млади хора от богати семейства, които имат подкрепата на родителите си и ще получат наследство.
Другият важен фактор е висшето образование, което обикновено може да изстеля младия човек по-високо в социалната стълбица. Особено това е важно, ако няма натрупани дългове около обучението си в университета.
Третият фактор е ако е завършил такава специалност в университета, с която може да има високоплатена длъжност в просперираща индустрия.
Четвъртият фактор – ако развие своя идея и се превърне в успешен предприемач. Рисков фактор, малцина успяват, но който успее, не само може да има по-голяма нетна стойност от връстниците си, но и да натрупа богатство.
Петият фактор – много е важно къде живее младият човек. Ако е в беден район, може да няма дори стабилни доходи. А ако е в по-богат район има много по-големи шансове за по-голяма нетна стойност. Това може да обясни защо младите често се местят към по-богати градове, райони и държави.
Тези фактори са валидни не само за милениалите, родените между 1981 и 1996 г., но и за много поколения в различни епохи.