- „София е град на светлината!“
Коледната елха в София ще бъде запалена на 2 декември, а не на 1 декември. Това е знак на солидарност от столичния кмет към протестиращите днес.
„Няма как да празнуваме, докато нашите съграждани се борят срещу политическия мрак, който отново се опитва да загаси всяка светлина на промяна.
Светлините на елхата ще запалим утре – защото светлината е знак на солидарност, а днес солидарността е на площада.“
Още от позицията на Терзиев:
Първи декември е денят, в който традиционно палим светлините на празничната елха пред Столична община – знак за начало на празничния сезон, за общност и надежда.
Тази година направихме различен избор.
В 18:00 ч. хиляди наши съграждани ще излязат по улиците на София, за да защитят държавата си от задушаващия натиск на зависимости, които години наред блокират развитието на България.Няма как да празнуваме, докато нашите съграждани се борят срещу политическия мрак, който отново се опитва да загаси всяка светлина на промяна.
Светлините на елхата ще запалим утре – защото светлината е знак на солидарност, а днес солидарността е на площада.
‼️ Призовавам всички да бъдат внимателни, да се пазят взаимно и да не позволяват на провокатори да отклонят фокуса от истинската цел на протеста.
И помнете: сенките са най-дълги точно преди да изчезнат.
А София е град на светлината.


























































