Явор Божанков ще води листата на коалицията “Продължаваме промяната – Демократична България” в Габрово, съобщават “Дневник” и бТВ. Снощи с подобна информация излезе и “Клуб Z”.
Божанков ще е в списъка с кандидат-депутати в един от трите избирателни района в София – 23, 24 или 25 МИР. Той ще е от гражданската квота на коалицията “ПП-ДБ”.
Заради позицията си за Украйна Божанков беше изключен от Парламентарната група на БСП. Досега беше избиран 5 пъти от гражданската листа на левицата. Винаги се е кандидатирал за депутат от Велико Търново.
Явор Божанков е възпитаник на Американския колеж-Аркус във Велико Търново. Завършил е право във Великотърновския университет. Роден е през 1990 г. в Горна Оряховица.
Божанков сподели новината и в профила си във Фейсбук.
Реакцията:
Еее, доживях да те видя в читава партия / коалиция. Браво! Много се радвам и те поздравявам за избора.