40% от 7-класниците на випуск 2023 на ЧОУ “Св. София” са отишли в Американския колеж, сочи справка на сайта на училището.
36% са избрали езиковите гимназии.
18% са отишли в специализирани училища – СМГ, НПМГ и др.
2,5% са се насочили към частни гимназии.
2,5% към училище със засилено изучаване на чужд език.
1% са заминали да учат в чужбина.
Випуск 2023 на ЧОУ “Св. София” е от 77 ученици.
Броят на предпочелите Американския колеж е подобен на този от випуск 2021. Тогава 41% са избрали колежа за своето гимназиално обучение.
Обикновено в колежа продължават около 50% от възпитаниците на ЧОУ “Св. София”. В някои години надскача 50% и дори достигат 60%, в други е под 50% или около 40%. Но обикновено винаги е избор номер 1 за седмокласниците на ЧОУ “Св. София”. От над 10 години най-много отиват да учат в Американския колеж.
ЧОУ “Св. София” всяка година отразява накъде са продължили възпитаниците му и това са данни още от първите випуски. Това е много ценна информация и добър ориентир за семействата, които избират училища.