- МОН и министър Вълчев виждат доброто не като служба на обществото, а да стоиш смирен и да се подчиняваш. Да се подчиняваш дори на някой, който е пълен идиот.
В служба на обществото!
На това в Американския колеж в София учат учениците си.
Не пасивното подчитение чрез „добродетели“ – смирение, йеархия, безапелационно зачитане на авторитета, както популяризира този задължителен предмет „Добродетели и религии“ образователният министър под диктовката на патриарха (който се отказа от личен гогвач, за да ни покаже модел на живот на аскет)!
В Американския колеж в София учат учениците си да са активни в служба на обществото.
Имат т.н. CAS часове (креативност, активност и служба) и всеки ден трябва да мислят по тези три компонента и какво да направят. И най-вече какво добро да направят за другите в нашето общество.
Затова не е чудно, че точно възпитаник на Американския колеж създаде „Заедно в час“, а сега начело е друг възпитаник на колежа. И двамата са учили и в Харвард.Тази организация прави за обществото ни много повече от МОН.
Друг възпитаник на Американския колеж се завърна в България след като завърши три топ университета от Бръшляновата лига. Неговото мото в живота, сподели ми го в интервю, е
„Какво да направя за Родината си?“.
Колко далече е визията на МОН по отношение на въпроса за доброто! Особено за доброто в полза на обществото.
МОН и министър Красимир Вълчев виждат доброто не като служба на обществото, а да стоиш смирен и да се подчиняваш. Да се подчиняваш дори на някой, който е пълен идиот.
Пълната позиция – прочетете тук.