В най-женския месец март опитах за първи път няколко различни предложения за красота и в някои направо се влюбих. Вече не мога да си представя живота си без тях. За други – тепърва ги опознавам и ми трябва още опит, за да дам по-точна преценка.
Изкушението ми при процедурите беше само до неивазиални процедури. Привърженик съм на умереността и естествения вид.
1. Ендосфера на цяло тяло
Това за мен е най-прекрасното ми откритие за месец март. Влюбих се в тази процедура. Представете си приятен масаж на цялото тяло със специална апаратура – цилиндър, в който се въртят множество минисфери.
Времето на процедурата продължава 1 час и 15 минути. Необходими са 12 процедури. Ходи се два пъти в седмицата през 72 часа.
След всяка процедура се чувствам лека като пеперуда.
Целта е общ тонус, отслабване, борба с целулита. хубава кожа и други.
Цените са високи, но спрямо други подобни – май са по-добри и си заслужават. Направих 12 процедури. Мисля да продължа с поддържащи от време на време.
Пробвах и друга интересна процедура апаратен лимфодренаж за тежки крака, но не изпитах същия ефект и удоволствие. Може би трябва да опитам отново, за да преценя по-добре.
2. Ендосфера на лице
Това е другата процедура, която много харесах. Планирам следващите месеци да наблегна повече на нея, стига да намеря време.
През март не успявах да вместя в графика си едновременно и двете процедури – и за тяло, и за лице. Затова реших да обръщам внимание на всяка от тях в различни месеци.
Само два пъти съм си правила ендосфера на лице. Отново е като масажиране, но по-скоро има и пилинг ефект.
На мен ендосферата за тяло ми харесва повече, но и за лице е много хубава. Цената за ендосфера на лице е по-ниска в сравнение с тази за тяло, но пак е във високия ценови клас.
Най-приятно ми беше, когато си направих едновременно на цялото тяло и на лице. Тогава усетих целия ефект и на двете процедури. Но си е необходимо човек да задели повече време – повече от 2 часа, а аз прецених, че нямам тази възможност.
Планирала съм да съчетая тези процедури и с други предложения за лице, а също и с хубава козметика за домашни грижи.
3. Японска нанокозметика
Все още съм новак в тази козметика от висок клас – Forlle’d, но много съм впечатлена – и от качеството, и от всичко, което чета за нея, и от ефекта. Имам чувството, че кожата ми става като на порцеланова кукла.
Искам да се запиша някой ден на процедура с тази козметика при козметик, за да са ми по-точни впечатленията. Засега са скорошни от закупени продукти за домашна грижа. Взех си травъл сета, за да тествам повече неща и да преценя дали е за мен.
Най-много ми харесват ритуалите по ползването на тази японска козметика. Първо имам два пъти почистване. Влюбена съм във втората стъпка, при която се получава нежна бяла пяна, която не се измива, а се подсушава с кърпа. Следва трета стъпка с лосион, четвърта – със серум. Пета – с крем. А според козметиците – трябва да се слага задължително и слънцезащитен крем, дори и да не е лято.
Така че денят ми през март започваше с японски ритуали.
Азиатската козметика явно наистина много изпреварва европейската – това ми го казват вече редица добри козметици.
Пробвах като тестери и южнокорейската козметика Genosys. Също много ми хареса. Впечатлена съм от един от кремовете им.
Японската козметика, която ползвах, е скъпа. Южнокорейската, която тествах, също е с по-висока цена, но е малко по-евтина от японската.
4. Балеаж
И за финал март месец завърших с балеаж – това е интересна техника за боядискване на косата. Стои много красиво с преливане на светли кичури с естествения цвят на косата. Скъпа процедура е.
За първи път се боядисвам от повече от 20 години. Харесвах си естествения цвят на косата и исках да издържа с него колкото може повече. И издържах почти до 48-годишна възраст.
С косата за разлика от процедурите за тяло и лице и козметиката малко съм с по-смесени чувства. Не знам дали това не се дължи на факта, че в салона за красота, който си харесах, се чувствам прекрасно и все едно съм като на СПА. А при фризьорските салони – не мога да улуча такъв по мой вкус. Винаги ми е безумно шумно и се усеща някакво напрежение. Вместо време за релакс, главата ми е задръстена след посещение при фризьор от странична информация и шумотевица. Така че за балеажа съм все още на кантар в позицията си – дали достатъчно ми хареса обслужването и изпълнението или следващия път ще потърся друго място. Отделно съм свикнала в салона за красота да ми дават съвети, които винаги се оказват много работещи, също да ми препоръчват козметика за вкъщи, а тук така и не разбрах много ясно как да я поддържам тази коса – шампоани, маски, терапии. Ще ми е необходимо допълнително проучване.
Но като цяло – беше интересно преживяване и се радвам, че пробвах.
В близките месеци искам да опитам и други неща – флотация, криосауна, хамам, хипокси, йога за лице и други интересни предложения за дами. Важното е да намеря време за всичко, което ми хване окото. Преди всичко искам да са ми като СПА релакс в София и да ме презареждат.
Целта ми с тази статия е да си опиша впечатленията си от нещо ново за мен, а не да препоръчвам, а още повече да насочвам към места за посещение (моля, не ме питайте по този въпрос или не ме канете да тествам някъде нещо). Читатели на Данибон винаги са добре дошли да ми препоръчват. Посещенията са част от моя личен график и моите лични предпочитания. Нямам практика да ходя някъде по нечия покана и да отразявам. Ако някой иска да представи свое предложение, може да го направи само в рубриката “Представи се” при тези условия. И така. Забавлявах се през март с тези новости за мен, които си подбрах. Ако продължа и пробвам нещо ново и интересно, ще допълня, за да е полезно и за други дами, а и аз да си запаметя впечатленията.