Списък от Данибон
1. „Холандската къща“ – Ан Патчет
Има една хубава игра за креативно мислене. Виждаш само корицата и по корицата да разкажеш за какво може да се разказва в книгата. На мен ми се развихри въображението още само с първата дума „холандската“. Знаете, всичко, свързано с нещо холандско ме привлича. Още щом прочетох заглавието, бях сигурна, че книгата ще е сред нарочените за влизане в библиотеката ми. Холандската къща не се намира в Холандия, а високо на хълма до Елкинс Парк във Филаделфия. Тази книга вече е при мен и очаква подходящото ми настроение, за да я прочета.
2. „Инцидент в Мадрид“ – Мария Пеева/Мама Нинджа
Ах, тази Мария! Марийчето или както всички я знаете като Мама Нинджа ми е приятелка. Знаем се от 100 години. Е, не 100, но са май фаталните 13. Събра ни една обща тема – частното образование. Имаме и много други общи неща – обичаме семействата си и сме обожавани от съпрузите ни. Много се надявам да оформи някой ден всички свои забавни семейни разкази в книга. Любими са ми.
Прегледах откъса на „Инцидент в Мадрид“ и много ми харесва. Все едно виждам Марийчето с тази камериерка в испанската къща. Планирам крими романа на Мама Нинджа да е при мен и скоро да го изчета.
3. „Да изживееш норвежката мечта“ – Ерик Дрегни
Определено съм фенка на цялата поредица за различни държави. Някои ми допадат, други – не съвсем. Но е хубаво човек да ги прочете всичките, защото научава доста, което може би няма да открие в туристическите пътеводители.
4. „Марлене в търсене на любовта“ – Кристофър Гортнър
Харесвам и колекцията „Музи“. Романът, който съм си набелязала, е за легендата Марлене Дитрих. В библиотеката у нас вече и излязлата наскоро книга от същата поредица „Дамата в злато“, която ме грабна с 3 важни неща – разказва се за известната Аделе, рисувана от Климт; писана е от бившата първа дама на Франция Валери Трирвайлер и е преведена от Бела Чолакова, с която се запознах на едно събитие и която се оказа почитателка на Данибон.
5. „Мадам Пиаф и песента на любовта“ – Мишел Марли
Това е книга от същата колекция „Музи“. Харесвам Едит Пиаф и ще ми е интересен и този роман.
6. „Магазинчето за прежда и чудеса“ – Мануела Инуса
Отдавна съм си набелязала книгите на Мануела Инуса, но още не съм изчела нито една от тях. Време да започна. Другите също звучат притегателно: „Магазинчето за чай и щастие“, „Магазинчето за шоколад и мечти“, „Магазинчето за чай и щастие“ и „Магазинчето за антики и вълшебства“.
7. „Дива симфония“ – Дан Браун
Авторът на „Шифърът на Леонардо“ ни изненадва с приказки. Впечатлих се, че има и музика, композирана от Дан Браун.
За декември вече имам набелязани заглавия.
1. „Пътешествия за мечтатели“ – Биляна Бонева и Милен Атанасов
На първо място, разбира се, е книгата „Пътешествия за мечтатели“ на журналистите Биляна Бонева и Милен Атанасов. Биляна е моя сестра, а Милен – зет. Книгата вече може да се поръчва предварително през сайта на „Софтпрес“.
2. „Фрида Кало и цветовете на живота“ от Каролине Бернард
Каролине Бернард е позната с „Рандеву в „Кафе дьо Флор“ и „Музата на Виена“. Този роман е от колекцията „Музи“.
3. „Коледа под боровинковия залез“ – Холи Мартин
Това е романтична приказка в зимната атмосфера на най-северния шотландски остров от авторката на „Целувката, която спря дъжда“.
Ще има и други книги, които ще харесам през декември. Вероятно на коледна тематика. Щастлива съм, че вече при мен е „Коледна тайна“, която отдавна исках да почета. Голям фен съм на Карън Суон, която ме спечели с „Парижка тайна“ и „Римска тайна“